Language : FA  |  EN

استفاده از ژل‌ها برای جوان‌سازی


همراه با مجموعه زیبایی مهر و ماه پزشک زیبایی خودتان باشید.

استفاده از ژل ها برای جوان سازی

یکی از دغدغه­های افراد برطرف کردن چروک­ها، خط اخم و خنده و یا برجسته کردن لب­ها و گونه­ها است و برای رفع این مشکل راه­های متنوعی مانند تزریق ژل، بوتاکس و چربی بیشتر مورداستفاده قرار می­گیرد که انتخاب روش مناسب می­تواند مشکلات فرد را رفع نماید. یکی از روش­های درمانی استفاده از ژل است که دارای ترکیبات پُر کننده نیز می­باشد.

 

نحوه کار برد ژل

این نوع ترکیبات شیارها را پر می­کنند و درنتیجه باعث پر شدن چروک­ها مانند پر کردن خط خنده، گودی زیر چشم، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندامی مانند (سینه، باسن و …) می­شوند و از این ترکیبات برای پر کردن اثرات فرورفتگی ضایعات ناشی از سالک نیز کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می­گیرند.

انواع ژل و طول اثر آنها

ژل­ها به دو نوع ژل دائم و یا ژل موقت تقسیم می­شوند؛ ژل نوعی ترکیبات می­باشد که برای برجسته کردن گونه و لب­ها و پر کردن چروک­های عمیق و گودها مورداستفاده قرار می­گیرد. اثرات ژل­ها با توجه به نوع دائمی یا موقت بودن با هم متفاوت است و معمولاً بین 6 ماه تا 6 سال اثر آن­ها نیز وجود دارد.

 

ژل های موقت و  دائم

ژل­های موقت طول اثر بین 6 تا 18 ماه دارند و دارای اسامی گوناگونی مانند ژوودرم، روفیلان، رستیلین و … هستند و مانند کلاژن­ها و میالورونیکت اسیدها نیز می­باشند.

ژل­های دائم ماندگاری آن­ها بین 5 تا 10 سال است ولی در اصل همیشگی بوده اما بعد از گذشت چند سال رفته‌رفته کوچک­تر می­شوند و بافت نیز رو به تعلیل خواهند رفت طول ماندگاری آن را بین 5 الی 10 در نظر می­گیرند.

عوارض احتمالی ژل ها

معمولاً تزریق ژل موقت چون به علت پروتئین بودن هستند بدن آن­ها را به‌عنوان مواد بیگانه شناسایی نخواهد کرد و معمولاً چون بدن این مواد را تجزیه و جذب می­کند عوارضی را به دنبال ندارند.

اما ژل­های دائم گاهی ممکن است باعث عوارضی مانند حساسیت و بعضی مواقع در افرادی که دارای بیماری­های خود ایمنی مانند آلرژی و آسم یا بیماری­هایی مانند لوپوس و روماتیسم و … هستند دچار عفونت و جابه­جایی ژل شوند پس بهتر است این افراد قبل از انجام تزریق با پزشک متخصص در مورد عوارض احتمالی تزریق ژل دائم بر بیماری آن‌ها مشورت نمایند و مورد دیگر که در تزریق ژل دائم حائز اهمیت است  این که حجم مقدار ماده تزریق‌شده زیاد نباشد.

  دریافت نوبت مشاوره رایگان تزیرق ژل

مطالب مرتبط

مراقبت‌های پس از عمل تزریق چربی به باسن

مشاهده

جلوگیری افتادن پوست شکم پس از لیپوماتیک

مشاهده

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

مشاهده

استفاده از ژل‌ها برای جوان‌سازی

مشاهده