Language : FA  |  EN

روش‌های جوان‌سازی پوست


همراه با مجموعه زیبایی مهر و ماه پزشک زیبایی خودتان باشید.

روش­های مکانیکی سایش پوست

از دیگر روش­های جوان ‌سازی پوست استفاده از روش­های مکانیکی سایش پوست می­باشد این روش برای لایه ‌برداری پوست صورت و بدن با استفاده از کیسه و سفید آب از قدیم الایام مورد استفاده واقع شده است و یکی از راه­های مؤثر در جوان ‌سازی پوست می­باشد.

این روش امروزه توسط دستگاه­هایی که مکانیسم آن شبیه کیسه کشیدن است، مانند دستگاه میکرودرم ابریشن، که در این روش روی پوست کریستال‌ های اکسید آلومینیوم با فشار پاشیده می­شود و سپس توسط خود دستگاه تحت مکش قرار می­گیرد و این کار موجب لایه ‌برداری پوست و همچنین تحریک کلاژن سازی پوست می­گردد و در نتیجه سبب جوان‌ سازی پوست خواهد شد و نیز استفاده از این روش نفوذ داروهای موضعی به بدن بیمار را افزایش می­دهد.

 تزریق بوتاکس

از دیگر روش­های جوان ‌سازی پوست که در کل جهان به ‌عنوان شایع­ترین اقدام زیبایی مطرح است تزریق بوتاکس می­باشد، در روش بوتاکس عضلاتی که سبب ایجاد خطوط ناشی از حرکات عضلانی می­شوند را به مدت چند ماه با تزریق سم به درون عضلات فلج می­نمایند. در این روش نوع ماده­ای که برای فلج کردن عضلات مورد استفاده قرار می­گیرد بسیار حائز اهمیت است چرا که استفاده از بوتاکس چینی و یا نامرغوب باعث عوارض زیادی نظیر لوچی، افتادگی پلک و به وجود آمدن علائم مسمومیت ناشی از سم تزریقی شده و  آلرژی نیز می­گردد. پس حتماً این تزریقات باید توسط متخصص پوست، جراح پلاستیک و کسانی که کاملاً به آناتومی عضلات صورت آشنایی دارند انجام شود و اگر توسط افراد غیر متخصص صورت گیرد منجر به آسیب­های جبران ‌ناپذیری برای فرد خواهد شد.

مطالب مرتبط

مراقبت‌های پس از عمل تزریق چربی به باسن

مشاهده

جلوگیری افتادن پوست شکم پس از لیپوماتیک

مشاهده

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

مشاهده

استفاده از ژل‌ها برای جوان‌سازی

مشاهده